Kúpiť lyžiarské prilby – e-shop

Sprievodca výberom
prilieb


Lyžiarské prilby  >  Kam na lyže v lete?

Kam na lyže v lete?

Extrémne nadšení lyžiari vyrážajú za snehom aj v lete. Aké majú možnosti?

Začiatkom leta sa ešte dá vyjsť aj na alpské ľadovce. Vždy však záleží na aktuálnom počasí a poslednej zime. Často sa sneh udrží až do júla. Na sneh mimo zjazdovky na mnohých miestach narazíte po celý rok. Ale nás zaujímajú lyžiarske areály alebo freeridové trasy.

V lete na alpské ľadovce

Práve alpské ľadovce sú kráľovstvom celoročného ľadu, na ktorom sa udrží snehová prikrývka aj v letných mesiacoch.

Obľúbený je rakúsky Hintertux v oblasti Zillertal, ktorý je otvorený celoročne a lyžuje sa v nadmorskej výške až cez 3 tisíc m. n. m. Aj tento rok je Hintertux otvorený, na zjazdovkách je cez 230 cm snehu a v prevádzke je 11 z 20 lanoviek, lyžovať sa dá na 18 z 60 kilometrov zjazdoviek. Naposledy snežilo v polovici júna. Len pozor na počasie, na Hintertuxe sa často meni a výnimkou nie sú rozdiely 10 až 15 stupňov zo dňa na deň.

Hintertux je vzdialený od Prahy necelých 600 kilometrov.

Ďalšími obľúbenými ľadovci sú Dachsteinský ľadovec Ramsau, zaujímavý je Mölltal (tiež v Rakúsku), ktorý láka na nižšie ceny, alebo talianskej alpské mestečko Passo Stelvio v nadmorskej výške 2760 metrov, obývané len v lete, ktoré je najvyššie položeným strediskom s letnou prevádzkou v celých Alpách.

Tip na lyžiarsku prilbu - Worker Meribel pre deti

Aj v lete môžete na lyže vyraziť s deťmi a občas sa vám môže pred výpravou hodiť nová prilba. Detské hlavička rastie a často sa po zime do starej prilby nezmestí. Záchranou môže byť táto základná prilba Meribel, ktorú kúpite za cca 30 eur. Je to kvalitná, odolná prilba pre deti a juniorov spĺňajúce prísne európske normy CE EN 1077. Na pohľad je veľmi pekná, vybrať si môžete so šiestich grafických variant, dominujú motýle a kvetinky v ružovom dievčenskom, ale aj v modrom a zelenom chlapčenskom prevedení.

Zákazníčky oceňujú práve krásne prevedenie prilby, kvalitné polstrovanie (vyberateľné na vypranie), vďaka ktorému helma skvelo sadne a spoľahlivo ochráni aj uši. Helma sa nedá utiahnuť, len zapnúť rýchlopracky, preto starostlivo vyberte veľkosť, potom helma i podľa recenzií zákazníkov skvele sedí.

Zdieľajte článokOdporúčame lyžiarské prilby


Ďalšie novinky

Kam na lyže v lete?

Extrémne nadšení lyžiari vyrážajú za snehom aj v lete. Aké majú možnosti?

Prečo nosiť lyžiarske prilby?

Hlavný dôvod je jasný. Lyžiarske helmy zmierni pri páde negatívne dopady na vaše zdravie a ochráni pred zdravotnými následkami po nehode vašu hlavu. Často by bez nej boli následky pádu na lyžiach, alebo snowboardu smrteľné.

Lyžiarské helmy 2016 – tipy a trendy

Najpredávanejšie lyžiarské prilby zimnej sezóny 2015 / 2016 sú od značky Worker, prísne testované podľa EU noriem. Medzi trendy farby patrí carbon, čierny grafit a červená.

všetky novinky