Kúpiť lyžiarské prilby – e-shop

Sprievodca výberom
prilieb


Lyžiarské prilby  >  Lyžiarska prilba so štítom

Lyžiarska prilba so štítom

Prilby s integrovaným štítom miesto lyžiarskych okuliarov sú veľmi praktické a najmä lyžiari, ktorí nosia dioptrické okuliare, si ich veľmi chváli.

Legendárna značka, ktorá produkuje prilby s integrovaným štítom pre lyžiarov aj motocyklistov, je Osbe. Jej výrobky sú určené pre náročných zákazníkov.

Lyžiarsku prilbu bez štítu sa odporúča kupovať zároveň s lyžiarskymi okuliarmi, s ktorými by mala tvoriť kompaktný celok. Väčšina lyžiarskych heliem má sponu, s ktorej pomocou upnete opasok okuliarov a zabezpečíte ho tak proti posúvaniu. Ak helmu dokupujete k starším okuliarom, zaistite dostatočnú dĺžku pásku, aby ste ho pretiahli cez obvod helmy.

Nezostáva než sa chrániť, pretože dnešné zjazdovky sú oveľa rušnejšie

Lyžiarska prilba je v súčasnosti nevyhnutné vybavenie pre každého vyznávača zimných športov. Než by ste zisťovali, kde je povinná, a kde nie, majte ju radšej všade. Trh ponúka veľké množstvo modelov, ktoré sa dajú využiť viacúčelovo, napr. aj ako ochrana pred nepriaznivým počasím. Môžete si vybrať napríklad exkluzívnu snowboardovú prilbu Worker Trentino s vymeniteľným šiltom a ušnými krytmi s hmotnosťou len 365 gramov.

Prilby však majú predovšetkým chrániť hlavu, ktorá je na súčasných zjazdovkách ohrozená ďaleko viac. Možno si myslíte, že jazdíte bezpečne a nemôže sa vám nič stať, ale stačí, aby sa v blízkosti objavil nezodpovedný alebo neskúsený lyžiar, a riziko úrazu stúpa.

Dobrá prilba vám v takom prípade môže zachrániť život.

Zdieľajte článok

Zveřejněno: 26. 10. 2015


Odporúčame lyžiarské prilby


Ďalšie novinky

Prečo nosiť lyžiarske prilby?

Hlavný dôvod je jasný. Lyžiarske helmy zmierni pri páde negatívne dopady na vaše zdravie a ochráni pred zdravotnými následkami po nehode vašu hlavu. Často by bez nej boli následky pádu na lyžiach, alebo snowboardu smrteľné.

30. 4. 2016

Lyžiarské helmy 2016 – tipy a trendy

Najpredávanejšie lyžiarské prilby zimnej sezóny 2015 / 2016 sú od značky Worker, prísne testované podľa EU noriem. Medzi trendy farby patrí carbon, čierny grafit a červená.

30. 10. 2015

Lyžiarska prilba so štítom

Prilby s integrovaným štítom miesto lyžiarskych okuliarov sú veľmi praktické a najmä lyžiari, ktorí nosia dioptrické okuliare, si ich veľmi chváli.

26. 10. 2015

všetky novinky